İlgi Trafik Sistemleri - Trafik Ürünleri Trafik Malzemeleri ve Daha Fazlası!

Trafik ürünleri veya trafik malzemeleri; araç ve yaya trafiğinin söz konusu olduğu herhangi bir yerdeki trafiği düzenlemek ve yönlendirmek için kullanılan ürünlerdir. Günümüzde hem araç hem de yaya trafiği oldukça yoğundur. Bu trafik yoğunluğunu düzenlemek, kaza riskini en aza indirerek can ve mal güvenliğini sağlamak için trafikte çeşitli yönlendirici, uyarıcı malzemelere ihtiyaç duyulur. Trafik güvenlik malzemeleri, en küçük yerleşim yerlerinden, en büyük yerleşim yerine kadar her yerde kullanılmaktadır. Trafik malzemelerinin doğru şekilde kullanılması gerekmektedir. Çünkü yapılacak en ufak bir hata, dönülmesi veya telafisi çok zor durumlara neden olabilir. Trafik güvenlik ekipmanları, sadece otoyollarda ve caddelerde değil, depo ve otopark gibi alanlarda da önemli role sahiptir.

Trafik Güvenlik Sistemlerinin Hayatımızdaki Önemi

İnsan hayatının en temel ihtiyaçları arasındaki güvenlik, her zaman için ön planda tutulan bir değerdir. Özellikle trafiğin yoğun olarak aktığı ve araç sayısının hızla yükseldiği büyük metropollerde yaya ve araç trafiğindeki güvenlik ihtiyacı, çok daha önemli bir hale gelmiştir. Trafiği yönlendirmek ve güvenli bir trafik akışı sağlamak için kullanılan araçlar arasında yer alan trafik ürünleri, yol güvenliğinin kontrol altında tutulmasında etkin rol oynamaktadır. Trafik ikazlarına uymak, kaza riskini azaltır. Sizin ve sevdiklerinizin can güvenliğini sağlar. Bu kapsamda çıkarılan evrensel trafik malzemeleri arasında, hız kesici kasislerden, trafik levhalarına, güvenlik bariyer sistemlerinden, yol güvenlik ürünlerine kadar ihtiyaç duyulan tüm trafik malzemeleri ilgitrafik.com’da bulunmaktadır.

Trafik malzemelerinin yanı sıra metropollerin kaçınılmaz ihtiyacı haline dönüşen otopark ürünleri, ilgitrafik.com’un geniş ürün yelpazesinin bir parçasıdır. Üstelik sadece kapalı veya açık otoparklarına yönelik malzemeler değil, kişisel otopark bariyerleri, bisiklet park yeri, otopark araç stoperi ve motosiklet park yeri için ihtiyaç haline gelen otopark elemanlarına da yer vermekteyiz. Ayrıca hız kesici kasislerden, demir bariyerlere, kolan köşe koruyucu ürünlerinden metal güvenlik bariyerlerine kadar otopark güvenliğini ve işlevselliğini arttıran malzemeler de ürün havuzumuzun bir parçasıdır.

Trafik İşaret Levha Ürünleri Nedir?

İster yaya ister şoför olarak seyahat edin, yol boyunca trafik güvenlik ve ikaz lambalarını fark etmememiz mümkün değil. Hem şehir içi hem de şehir dışı yolculuklarda trafik güvenlik sistemleri yoğun olarak kullanılır. Karayollarında karşılaşılan işaret ve levhalar, hem gündüz hem de akşam trafikte seyreden araçların nelerle karşılaşabileceklerini ve nelere uymaları gerektiğini bildiren sembolik mesajlar içerir. Akşam trafiğinde fark edilebilir olmalarını sağlayan fosforlu detaylara veya led ışıklandırmalara sahiptir. Genel olarak geometrik ölçüleri ile ön plana çıkan işaret levhalarında resimli semboller, rakamlar ve yazılardan oluşan mesajlar vardır.

Genel olarak trafik güvenlik ekipmanları içerisinde ilerlediğiniz yola ait bilgiler içeren mesajlar yer alır. Yola ait azami hız sınırı, virajlar veya yolun kayganlığı ile alakalı bilgiler bazı trafik uyarı levhalarını oluşturur. Bu tip levhaların kullanımındaki temel amaç insanların can ve mal emniyetini en iyi şekilde korumak. Yolda oluşma ihtimali olan herhangi bir riskle ilgili önceden bilgi vermek, kazaların önlenmesini sağlayan en önemli etkenlerden birini ifade eder.

Güneş Enerjisi ile Çalışan Trafik Levhaları

İlgitrafik.com’daki en önemli ürün yelpazesi arasında sinyalizasyon sistemlerinin yeri büyük. Özellikle trafik akışı içerisinde fark edilebilme üzerine geliştirilen sinyalizasyon sistemlerinin kaliteli olması, kazaların önüne geçilmesinde oldukça etkilidir. Bu bakımdan başta enerji tasarrufu sağlamayı imkanlı hale dönüştüren güneş enerjisi ile çalışan sistemler, İlgi Trafik ürün portföyünün öne çıkanları arasında. Güneş enerjili sistemler ana yol tali yol levhaları, uzunluk yükseklik işaretleri gibi karayollarında en çok karşılaşılan işaretler yer alıyor. Ayrıca sinyalizasyon sistemleri içerisinde ledli yol bakım ve çeşitli trafik ikaz ekipmanları de var.

Güneş enerjili ledli aydınlatma sistemleri

Trafik malzemeleri satış çözümleri içerisinde sinyalizasyon sistemleri arasında aydınlatma malzemeleri de yer alıyor. Özellikle sokak veya cadde aydınlatma sürecinde sıklıkla tercih edilen sokak aydınlatma sistemleri, güneş enerjisi ile desteklenen özellikleri ile çok daha modern ve kullanışlıdır. Bu sistem sayesinde şebeke dışında kalan yerlerde veya şehirler arası yollarda yaşanan şebeke kesintileri nedeniyle ortaya çıkan yol aydınlatma sorunları ortadan kalkabilir. Ayrıca güneş enerjili sistemler, fosil yakıt kullanımının azaltılmasına yönelik tüm dünyada öne çıkmaya başlayan alternatif enerji kaynaklarında ön sırada. Sokak veya cadde aydınlatma sistemlerinde güneş enerji modülüne sahip birinci sınıf aydınlatma sistemleri ile verimlilik en üst düzeye çıkabilir.

Güvenlik Bariyer Ürünleri ve Malzeme Çeşitleri

Bariyer sistemleri, sınırlandırılması gereken alanları koruma altına almak için veya herhangi bir alandaki insan trafiğini kontrol altında tutmak adına tercih edilen trafik araç gereçleri sınıfına dahil ürünlerinden oluşuyor. Bu kapsamda öne çıkan ürünler arasında metal güvenlik barikatları ön planda. 1,5 metrelik, 2 veya ihtiyaca göre 2,5 metreye kadar değişen barikatlarla alan koruması ve savunmasını yapmak oldukça kolay bir hale dönüşür. Koruyucu sistemler arasında raf ve kolon koruyucu sistemlerle birlikte akordeon bariyer ürünleri de yer alıyor. Akordeon bariyerler kolay katlanabilir ve taşınabilir özellikleri ile geçici olarak sınırlandırılmak istenilen bölgelerde hızlıca tedbir alma imkanı sunuyor.  Güvenlik bariyer ürünleri arasında yol ve su bariyerleri ile birlikte kırmızı şerit çekmenizi sağlayan işlevsel şerit bariyerleri bulunuyor.

Yol Güvenlik Ürünleri Hakkında Bilgiler

Yol güvenliğini araçlar ve yayalar açısından güvenli hale getiren trafik güvenlik ürünleri, birçok çeşide sahiptir. Özellikle delinatörler en çok bilinen ve kullanılan yol güvenlik elemanlarından biri. Delinatörler sayesinde yaya ve araç trafiği ayrılır, araç trafiği yönlendirilir, refüj başlarında güvenlik sağlanabilir. Çeşitli ölçülerde üretilen delinatörler, 30’den 100 santimetreye kadar uzayabilir. Ayrıca esnek yapıya sahip oldukları için herhangi bir çarpma halinde de zarar görmezler. Duba ve koniler de en çok tercih edilen yol güvenlik elemanları arasında. Özellikle geçici süre araç trafiğine kapatılmak istenen sokak, cadde veya her hangi bir alana hızlıca uygulanabilir. Hafif, kolay taşınabilir dubalar sayesinde yol güvenliği hızlı bir şekilde sağlamanız mümkündür.

Araçların hızlarını kontrol etmenizde önemli bir yeri olan hız kesici kasisler de AVM girişlerinde veya hastane giriş çıkışlarındaki trafiği kontrol altına almak açısından kullanılan yol güvenlik sistemidir. Kauçuk malzemelerden üretilen kasisler, her türlü hava koşuluna uyum sağlar ve uzun süre kullanıma uygun olarak imal edilir. Uyarı dikmeleri, yol butonları, refüjlerdeki geçişleri kontrol etmenizi sağlayan duba çeşitleri ve daha fazla yol güvenlik ürünleri ilgitrafik.com’da!

Trafik Malzemeleri İmalatı

Trafik malzemeleri OSTİM gibi sanayi organize bölgelerinde profesyonel ve modern makineler yardımıyla ulusal ve ulusal standartlara uygun şekilde üretilir. Ayrıca üretilen trafik levha ve işaretlerinin trafik yönerge ve prosedürlerine uygun olması trafik malzemeleri üretici firması tarafından sıkı kontrollere tabi tutulması gereken bir konu. Üreticiden nihai tüketiciye doğrudan sunulan trafik malzemeleri fiyatları bakımından da avantaj sağlar. Bu bakımdan ilgitrafik.com üzerinden Ankara trafik ürünleri siparişleri başta olmak üzere Türkiye’nin her bölgesine trafik ekipmanları hızlı bir şekilde gönderilir.

İhtiyaç Duyduğunuz Tüm Trafik Gereçleri ilgitrafik.com adresinde