Gösterilen sonuç sayısı: 32

Tek Kompenantlı Yol Çizgi Boyaları (32)

Yol çizgi boyası; Uyulması gereken kuralları bildirmek için yol yüzeyine uygulanan malzemedir. Genellikle yol işaretlemesi için kullanılan yol çizgi makineleri ile uygulanırlar. Araçlar tarafından kullanılan park yeri, yaya kaldırımları, otoparklar ve fabrika gibi tesislerde de alanları işaretlemek için kullanılır.

Tek Kompenantlı Yol Çizgi Boyaları

Tek kompenant esaslı yol çizgi boyası; metil metakrilat boya mukavemeti yüksek ve elastiki bir yapıya sahiptir. Bu elastikiyet sayesinde zemin ile beraber hareket eder, yapısındaki bu hareketlere uyumundan dolayı, boya yüzeyinde herhangi bir çatlama ve kırılma olmamaktadır.

Çift Kompenantlı Yol Çizgi Boyaları

Beton ve asfalt yüzeylerde, trafik güvenliğinin önemli olduğu, yaya geçitleri dur ve hız kesici çizgilerde kullanılır. 2-4mm kalınlığında uygulanır. Yoğun trafik ve yaya geçitlerinde iyi performans ve dayanıklılık sağlar. Aşınmaya, sürtünmeye ve UV ışınlarına dayanıklıdır. Uzun ömürlü kullanım sağlar. Çift kompenantlı soğuk uygulamalı yol çizgi boyasıdır. Uygulama sonrası hızla kurur. Bu sayede kısa sürede yaya ve araçların geçişi sağlanır. Serme, serpme ve profil atlama gibi farklı uygulama biçimleri de bulunur. Üzerine cam küreciği serpilir. Böylelikle gece görünürlüğü sağlanır.

Üç Kompenantlı Yol Çizgi Boyaları

Üç kompenantlı yol boyası, kompenantlarının karıştırılması sonucu oluşan kimyasal reaksiyonla sertleşen yol çizgi boyasıdır. Üç kompenantlı yol çizgi boyası uygulanacak yüzeye soğuk ve basınçlı makine ile uygulanır. Çizgi kalınlığı 1 mm. Altında olması gereken yerlerde (Havaalanı pistleri vb.) kullanılması tavsiye edilir. Karayolları, uluslar arası yol ve TSE standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Üç kompenantlı yol çizgi boyası isteğe bağlı olarak istenilen renklerde üretilebilmektedir.

Termoplastik Yol Çizgi Boyaları

Termoplastik yol çizgi boyası, ısı ile faz değiştirip şekillenebilen, bu değişimi birden fazla kez gerçekleştirebilen ve bu esnada özelliklerini yitirmeyen, içerisindeki özel katkı maddeleri ile ışığı yansıtan bir üründür. Termoplastiği oluşturan hammaddelerin homojen bir dağılımın sağlanacağı biçimde, belirli oranda karıştırılmasıyla oluşur. Toz haldeki malzemenin plastik yapıya dönüşümü, ısı ile sağlanır.

Cam Kürecikleri

Cam küreciği; yol boyaları, termoplastik, soğuk, çift kompenantlı vb. çizgi boyaları üzerine, dökülen malzemeler olarak tanımlanır. Bir aracın farlarından gelen ışık demetini, sürücüye doğru geri yansıtır. Cam kürecikleri şeffaf, temiz, renksiz, düzgün yüzeyli ve küresel biçimde üretilmektedir. Cam kürecik içerisine herhangi bir nedenle başka bir malzeme katılmamalıdır. Cam küreciklerin suya, hidroklorik aside, kalsiyum klorüre, sodyum sülfüre dayanıklıdır. Cam küreciklerinin tane büyüklüğü dağılımı TS EN 1423/Nisan 2003 standardına uygundur.

Bisiklet Yol Boyaları

Bisiklet yolları, zeminlerin asfalt kaplanması, renklendirilmesi, çizgi ve logoların eklenmesi için kullanılan boyama ürünüdür. UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Uygulandığı asfalt yüzeye çok iyi yapışır, mekanik mukavemeti yüksektir ve çatlama yapmaz.

Tamamlayıcı Ürünler ( Sertleştirici – Yol Çizgi Boyası Tineri – Temizlik Tineri )

Sertleştirici; Çift kompenantlı yol çizgi boyalarında sertleştirici olarak kullanılır.

Yol çizgi boyası tineri; Tinsol” soğuk yol çizgi boya inceltme tineridir. Soğuk yol çizgi boyasının temizlik tineridir. Uygulama yaptıktan sonra makinelerin temizlenmesi, uzun ömürlülüğü açısından çok önemlidir. Bu noktada çözücü özelliği çok güçlü olan selülozik tiner ihtiyacını karşılamak amacıyla, temizlik tinerini önermekteyiz. İnceltme için kullanılması halinde boyada akma gibi olumsuz sonuçlar doğurabileceğinden dolayı sadece temizlik İçin kullanılması daha etkilidir olacaktır.

Temizlik tineri; Soğuk yol çizgi boyasının temizlik tineridir. Uygulama yaptıktan sonra makinelerin temizlenmesi, uzun ömürlülüğü açısından çok önemlidir. Bu noktada çözücü özelliği çok güçlü olan selülozik tiner ihtiyacını karşılamak amacıyla, temizlik tinerini önermekteyiz. İnceltme için kullanılması halinde boyada akma gibi olumsuz sonuçlar doğurabileceğinden dolayı sadece temizlik İçin kullanılması daha etkilidir olacaktır.